Home БЕБЕШКА ХРАНА Црвена леќа – здрав оброк за вашето најмило

Црвена леќа – здрав оброк за вашето најмило

11761
G Natural

состојки:

4 лажици црвена леќа,
2 мали китки брокула,
1 мала китка карфиол,
1 мала тиквичка,
1/2 лажица сечкан кромид,
1 чешне лук,
1 морков,
2 парчиња прокељ (по желба)

hitkujna-zelencuk-i-leka

подготовка:

Ставте ја леќата да се вари. Кога ќе почне да врие додадете ги останатите состојки. Гответе 20 тина минути.

Изблендирајте и додадете половина лажичка маслиново масло.