Home ГОТВАЧ Овој напиток им помага на Џенифер Лопез и Гвинет Палтроу да изгледаат...

Овој напиток им помага на Џенифер Лопез и Гвинет Палтроу да изгледаат одлично

11125
G Natural

Освен физичката активност, која вклучува напорно вежбање, што уште е потребно за да имате згодно тело како светските ѕвезди?

Здрава храна и напиток!

Ви го пренесуваме рецептот за еден едноставен здрав напиток кој ги топи килограмите.

Трејси Андерсон е една од најпознатите фитнес инструкторки чии клиенти се Гвинет Палтроу, Џенифер Лопез и Мадона.

Можеби немаме можност лично да вежбаме со Трејси, но таа го сподели рецептот за здрав напиток кој е хранлив и помага во процесот на слабеење.

Секако, не заборавајте на физичката активност која Трејси задолжително ја препорачува со оваа здрава ужина.

Состојки:

120 грама млад спанаќ
3 излупени портокали
1 исушена урма
Цимет
120 мл кокосово млеко

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и измиксајте.

Напиток