Home ВАШИ РЕЦЕПТИ Мексиканско бурито

Мексиканско бурито

3903
G Natural

Состојки:

големи интегрални тортиљи

мајонез

кашкавал

 мексиканска мешавина

 чили мексикански сос

 домат

кромид

марула

пилешко месо

ориз 

Подготовка:


Месото се пржи и се зачинува по желба. Се сецка на ситни парчиња. Оризот го вариме,  а потоа го пропржуваме и зачинуваме по желба. Се намачкува тортиљата со  мексиканскиот чили сос,  а потоа се редат по желба зеленчукот, месото, оризот и останатите сосови.

Рецепт и фотографија : ХРАНА И РЕЦЕПТИ

Следете на Инстаграм