Home БЕБЕШКА ХРАНА КАША ЗА БЕБЕ: Киноа со тиква и тиквица

КАША ЗА БЕБЕ: Киноа со тиква и тиквица

6190
G Natural

состојки:

2 лажици киноа,
1 тиквичка,
2 парчиња тиква

подготовка:

киноата измијте ја во млака вода и ставете ја да се вари.
По 10 минути додадете ги тиквата и тиквицата. Варете уште 15 тина минути.
Блендирајте или испасирајте ги сварените состојки и оброкот за вашето најмило е подготвен.