Home БЕБЕШКА ХРАНА КАША ЗА БЕБЕ: Хељда со круша и суво овошје

КАША ЗА БЕБЕ: Хељда со круша и суво овошје

4096
ХитКујна канал

Состојки:

3 лажици хељда
1 круша
2 сушени сливи
1 сушена кајсија

helda-so-krusha-i-suvo-ovoshje-1

Подготовка:

Ставете ја житарицата да се вари. Околу пет минути пред хељдата да биде сварена, додадете го овошјето. Пасирајте или блендирајте, во зависност од навиките на вашето најмило.