Home БЕБЕШКА ХРАНА КАША ЗА БЕБЕ: Хељда со тиква и јаболко

КАША ЗА БЕБЕ: Хељда со тиква и јаболко

3299
ХитКујна канал

Состојки:

2 лажици хељда,
едно помало јаболко,
парче тиква

Подготовка:

Одделно сварете ги тиквата и хељдата. Потоа додадете го јаболкото и изблендирајте ги сите состојки.
По желба додадете половина лажичка кокосово масло.