Home БЕБЕШКА ХРАНА Палента со несолена урда и кајсија

Палента со несолена урда и кајсија

3578
ХитКујна канал

состојки:

Палента,
100 гр несолена урда,
100 грама пире од кајсија

подготовка:

Сварете ја палентата ( количината одредете ја во зависност од апетитот на вашето бебе, отприлика 30 тина грама).
Во меѓувреме измешајте ги несолената урда и пирето од кајсија и додадете ги во палентата.
Вашето најмило ќе добие вкусен и здрав појадок.