Home БЕБЕШКА ХРАНА КАША ЗА БЕБЕ: Телешко со спанаќ

КАША ЗА БЕБЕ: Телешко со спанаќ

4837
ХитКујна канал

состојки:

150 грама спанаќ,
50 грама телешко,
1/2 лажица сечкан кромид,
100 грама сладок компир

hitkujna-telesko-so-spanak

подготовка:
Ставте го месото да се вари. Добро измиениот зеленчук гответе 20 тина минути на пареа.
Изблендирајте го зеленчукот и месото и додадете половина лажичка маслиново масло.