Home БЕБЕШКА ХРАНА КАША ЗА БЕБЕ: Вкусен кекс појадок

КАША ЗА БЕБЕ: Вкусен кекс појадок

3634
ХитКујна канал

состојки:

1 помало цвекло,
1 јаболко,
парче тиква,
неколку бебе бисквити ( препорачуваме домашни или безглутенски )

подготовка:
Сварете го цвеклото.
Тиквата сварете ја одделно или гответе ја на пареа.
Изблендирајте ги сите состојки и појадокот е подготвен.