Home БЕБЕШКА ХРАНА КАША ЗА БЕБЕ: Тиквички со карфиол состојки

КАША ЗА БЕБЕ: Тиквички со карфиол состојки

4033
ХитКујна канал

СОСТОЈКИ:

една помала тиквичка,
2 китки карфиол,
една китка брокула,
парче сладок компир батат или обичен компир,
1/2 сечкан кромид,
1 чешне лук

ПОДГОТОВКА:

Убаво измиениот зеленчик гответе го на пареа 20 тина минути. Изблендирајте ги готовите состојки и додадете половина лажичка маслиново масло.