Home БЕБЕШКА ХРАНА КАША ЗА БЕБЕ: Грашок со сирење

КАША ЗА БЕБЕ: Грашок со сирење

3660
G Natural

состојки:

150 грама грашок,
1 помал сладок компир – батат,
100 грама несолено кравјо сирење или урда

подготовка:
добро измиениот зеленчук гответе го на пареа 20 тина минути.
Избледирајте го зеленчикот заедно со сирењето. Додадете половина лажичка маслиново масло.
И кашата е подготвена за вашето бебе!