Home БЕБЕШКА ХРАНА Киноа со брокула и карфиол

Киноа со брокула и карфиол

3655
G Natural

состојки:

2 лажици киноа,
2 мали китки брокула,
2 мали китки карфиол,
1 мала тиквичка,
малку пашканат,
1/2 сечкан кромид,
1/4 пиперка

hitkujna-kinoa

hitkujna-zelencuk

подготовка:
Сварете ја киноата а останатите состојки гответе ги 20 тина минути на пареа. Готовиот зеленчук изблендирајте го заедно со киноата.
По желба, доколку имате воведено, додадете и жолчка.