Home БЕБЕШКА ХРАНА КАША ЗА БЕБЕ: Телешко со праз

КАША ЗА БЕБЕ: Телешко со праз

2254
SHARE

СОСТОЈКИ:

50 грама телешко месо,
3 мали китки брокула,
мало парче сладок компир батат,
мало парче праз.

ПОДГОТОВКА:

Сварете го телешкото. Останатите намирници гответе ги 20 тина минути на пареа.
Потоа испасирајте ги или бленрирајте состојките. За крај додадете 1/2 лажичка маслиново масло.