Home ГОТВАЧ Зимско прочистување – цвекло салата со лук и ореви

Зимско прочистување – цвекло салата со лук и ореви

4640
G Natural

Состојки:

  • 500г цвекло
  • 100г ореви
  • 3-5 чешниња лук
  • 100мл јаболков оцет
  • магдонос
  • бибер
  • крупна морска

Подготовка:

Сварете го цвеклото и исечкајте го на крупни парчиња,
Ставете го во сад и полејте го со предходно истолчените лук и ореви.
За крај, додадете ги останатите состојки.

Добар апетит!

Цвекло салата со ореви и лук