Home ПИЈАЛОЦИ здрави Вистинско чудо од сок – зајакнете го имунитетот, косата и кожата

Вистинско чудо од сок – зајакнете го имунитетот, косата и кожата

4747
G Natural

Состојки:

  • 1 лимон
  • Магдонос
  • Вода

Подготовка:

Магдоносот ситно исечкајте го (најдобро во блендер). Исцедете сок од лимон. Магдоносот и ломонот ставете ги во  една чаша вода.

Сокот пијте го наутро на празен стомак. Пијте го само 5 дена па направете пауза.

Овој сок помага за согорување на калории и го храни телото со витамини и минерали.

Освен тоа магдоносот го подобрува варењето.

Лимонада