Home ПИЈАЛОЦИ здрави Сок за подобрување на имунитетот

Сок за подобрување на имунитетот

2778
G Natural

Состојки:

  • 1 кг цвекло
  • 1 кг моркови
  • 1 кг зелени јаболка
  • 0.5 кг мед

Подготовка:

Добро измијте ги сите состојки без да ги лупите.
Отстранете ги дршките од јаболките.
Изрендајте ги состојките и оставете да отстојат 24 часа.
Откако ќе отстојат, добро истискајте ги и прецедете ги со помош на газа за да се добие само течност.
На исцедената течност додадете мед.
Кога медот ќе се стопи и соедини со течноста, напитокот за имунитет е готов.

Сок за добар имунитет