Home ГОТВАЧ Толку лесно а толку вкусно – Домашна чоколада со ориз

Толку лесно а толку вкусно – Домашна чоколада со ориз

6163
G Natural

Состојки:

  • 200 мл слатка павлака
  • 150 гр путер
  • 500 гр чоколада
  • Оризови снегулки

Подготовка:
На пареа растопете ја чоколадата со слатката павлака и убаво измешајте. Потоа додадете го путерот и мешајте додека не се растопи. Потоа тргнете го садот од пареа и ставете ги оризовите снегулки. Сипете ја смесата во сад обложен со фолија и ставете го садот во фрижидер да се стегне.

Добар апетит!

Чоколада со ориз