Home ГОТВАЧ Супер вкусни и здрави бомбици од само три состојки

Супер вкусни и здрави бомбици од само три состојки

19513
G Natural

Уште еден здрав десерт со три состојки, за задоволување на желбата за благо без грижа за вишок килограми.

 Потребни состојки:

-200гр. овесни снегулки 

-10тина урми без семка

-1 лажица путер од кикирики и чоколадо

Подготовка:


Овесните снегулки измелете ги за да добијат структура на брашно. Во сецко или блендер изблендирајте ги урмите. Во сад соединете ги сите три состојки и ќе добиете супер смеса за бомбици. Формирајта бомбици и уживајте во преубавиот вкус.

Рецепт и фотографија: cook_with_christina