Home видео рецепти Со сигурност успева: Рецепт за вкусна домашна пица (ВИДЕО)

Со сигурност успева: Рецепт за вкусна домашна пица (ВИДЕО)

4654
G Natural

Ќе се воодушевите од овој рецепт. Со сигурно успева, а вкусот на пицата ќе ве натера да изедете парче повеќе.

Видео рецепт со детали за подготовката, во видеото подолу:

Состојки:

1 чаша јогурт

2 чаши брашно

2 лажици масло

1/2 лажичка прашок за печиво

1/2 лажичка сол

Подготовка:

Од состојките замесете тесто. Тестото веднаш расукајте го и поставете го на намастен плех. Филувајте по желба.

Печете десетина минути, на температура од 200 степени.