Home ПИЈАЛОЦИ здрави Пијалок со јогурт кој го топи целулитот!

Пијалок со јогурт кој го топи целулитот!

2387
G Natural

Состојки:

  • Јогурт – совршено делува на маснотиите во телото и го регулира варењето
  • Боровници, малини – многу јаки антиоксиданси преполни со витамин Ц кој го поттикнува производството на калоген и ја негува кожата.
  • Ѓумбир – ја засилува циркулацијата
  • Банана – содржи големи количини на калиум кој го регулира задржувањето на водата во организмот која го зголемува ефектот на целулитот на површината на кожата.

Пoдготовка:

Во блендер ставете ладен јогурт, а по желба додадете и неколку коцки мраз. Додадете ја вашата комбинација на овошје исечено на коцки и се заедно добро измешајте и веднаш послужете во чаша.

Совети:

Ѓумбирот има многу јак вкус, па затоа искористете многу мал дел.

Пијалок кој топи целулит

Извор: boza.mk