Home ГОТВАЧ Нема полесно – рецепт за благи тостерки

Нема полесно – рецепт за благи тостерки

25767
G Natural

Состојки:

  • 250 гр. маргарин
  • 8 лажици шеќер
  • 800 гр. брашно
  • 1 прашок за пециво
  • 1 ванилин шеќер
  • 4 јајца

Упатство:

Од сите состојки се меси  смеса.
Се прават мали топченца, колку орев и се тостираат на тостер.
Готови се кога малку ќе поруменат.

Добар апетит!

Тостерки