Home СОВЕТИ Оваа позната рецепта на др Мерменски штити од рак и уште 100...

Оваа позната рецепта на др Мерменски штити од рак и уште 100 болести

3182
SHARE

Оваа уникатна рецепта е измислена од онколог, познатиот Др Мермерски која успешно ја применувал против најтешките болести на денешницата.

Според луѓето кои ја користеле велат дека навистина нејиното дејство врз целиот организам било неверојатно.

Ги прочистува крвните садови, го лекува срцето, го подобрува имунитетот, ги чисти бубрезите, системот за излачување, го подобрува работењето на мозокот и памтењето, а наводно помага и кај сите видови рак.

Се користи и за зајакнување на имуниот систем и ревитализација на организмот после операција.

Мерменски

Потребни намирници:

  • 15  лимони,
  • 12 главици лук,
  • 1 кг мед,
  • 400 гр пченица
  • 400 гр ореви

 

Подготвка

400 грама пченица да се стави во стаклена (превриена) тегла и се прелива со вода. По 10-12 часа пченицата се цеди преку чиста крпа, а зрната убаво се мијат.

По 24 часа пченицата треба да има пченични никулци (клици) со должина од 1-2 милиметри.

Пченичните никулци најпрво се мелат во машина за кафе заедно со ореви и лук. Се мелат лимоните заедно со кората, и сето заедно се меша во емајлиран сад.

Постепено се додава мед и треба да се меша се додека не се направи хомогена маса.

Напитокот се враќа во теглата во која ја чувавте пченицата и се става во фрижидер.

По три дена лекот е подготвен за пиење.

Мерменски

 

Дозирање

Оваа храна се зема 30 минути пред појадок, ручек, вечера и пред спиење.

Во случаите на рак се зема на секои два часа.

Рецептот наводно влијае на здравјето го подмладува телото и ги содржи сите неопходни витамини, минерални соли, биоактивни супстанции, јаглехидрати, протеини и растителни масти, а ја подобрува и работата на сите внатрешни органи и жлезди.

Мерменски