Home ГОТВАЧ „Зелена голтка“ – моќник кој го освежува телото и убива глад

„Зелена голтка“ – моќник кој го освежува телото и убива глад

3948
G Natural

Состојки:

  • 3 грста свеж спанаќ
  • 1 грст малини или јагоди
  • 1 краставица ( доколку е домашна, задолжително користете ја и лушпата)
  • Еден исцеден портокал или половина исцеден лимон
  • Свежи листови од нане

Подготовка:
Измијте го овошјето и зеленчукот и ставете го во блендер. Сокот од лимон или портокал и нането не ги ставајте во блендерот.
Мешајте додека смесата не стане течна. Потоа додадете го исцедениот сок и листовите од нане.
По желба, можете да ставите и неколку коцки мраз.
Овој здрав пијалок  најдобро е да го конзумирате како меѓуоброк.

Зелена голтка