Home ПИЈАЛОЦИ здрави За оние кои сакаат експресно да ослабнат

За оние кои сакаат експресно да ослабнат

18965
G Natural

Ѓумбирот го подобрува варењето и го забрзува согорувањето на мастите, го засилува метаболизмот до 20% и помага при исфрлање на токсините од телото.

Сето тоа го прави незаменлив помошник во диетите.

Ѓумбирот и помага на кожата да остане млада подолго време. Со подготвениот чај од ѓумбир можете да го миете лицето еднаш во неделата и со тоа ќе изгледа многу свежо и младо.

Како да подготвите чај од ѓумбир за слабеење:

Ставете во термос (за дамите кои работат) тенко исечен корен од ѓумбир, додадете топла вода и пијте во текот на денот ( во секое време или половина час пред да започнете со јадење.

Оваа рецепта за чај од ѓумбир за слабеење се препорачува за оние, кои сакаат да ослабат многу килограми за кратко време.

Ѓумбир, лимон и вода

Исечете го ѓумбирот и лимонот и полиjте ги со топла вода. Оставете така да отстојат половина час. Потоа пијте го чајот во текот на целиот ден.

Ѓумбир

Извор:Boza.mk