Home ГОТВАЧ гезме Вкусно и лесно – потпечени лепчиња

Вкусно и лесно – потпечени лепчиња

9343
G Natural

Состојки:

  •        4 кришки леб
  •        2 лажици крем сирење
  •        4 парчиња пилешки гради
  •        Листови спанаќ
  •         Кашкавал
  •        Оригано

Подготовка:

Парчињата леб премачкајте ги со крем сирењето. Ставете ги парчињата пилешки гради, па листовите спанаќ, кашкавал и посипете со оригано. Печете ги во рерна на 200 степени, додека не почне кашкавалот да се растопува.

печени лепчиња