Home ГОТВАЧ Салата од варени јајца

Салата од варени јајца

9394
G Natural

 Состојки:

  • 8 јајца, варени
  • 60 мл мајонез
  • 2 лажици лимонов сок
  • 1 лажица сенф
  • половина лажиче сол
  • 1 лажиче бибер
  • 1 лажица мајчина душичка

Подготовка:
– Варените јајца исечкајте ги на крупни парчиња.

– Во сад ставете ги мајонезот, солта, биберот, сенфот и лимоновниот сок. Измешајте и ставете го ориганото. Ставете ги сечканите јајца и убаво измешајте.

– Сервирајте ја самостојно, како салата или во сендвич.

Салата од варени јајца