Home ВАШИ РЕЦЕПТИ Рецепт на Малахов: Салата која ги „јаде“ килограмите

Рецепт на Малахов: Салата која ги „јаде“ килограмите

9505
G Natural

Овој рецепт за салатата од која се слабее го објави познатиот руски автор на многу книги од областа на народната-традиционална медицина, при едно негово гостување на руската телевизија во емисија за здрав живот.

Тој живее и работи во Каменск-Шахинискиј недалеку од Ростов. До сега има објавено повеќе од 60 книги кои се продадени во преку 30 милиони примероци а се преведени на повеќе странски јазици. Малахов со своите книги ги мотивира луѓето да го запознаат својот организам и да научат како сами да се лекуваат и да живеат поздрав живот.

Ова е рецептот на Малахов:

  • Изрендајте 2 кисели јаболка.
  • Додадете 50 г рендан корен од целер и малку изрендан корен од рен.
  • Салатата зачинете ја со кефир.

Салатата ги „јаде“ вишокот калории и треба да се консумира навечер.

Салата