Home ПИЈАЛОЦИ весели Префинет и освежителен – Хемингвеј коктел

Префинет и освежителен – Хемингвеј коктел

2592
G Natural

Состојки (за една личност):

  • 90 мл Сок од грејпфрут
  • Неколку капки сок од вишни
  • 60 мл Бел рум

Подготовка:
Добро измешајте ги горенаедените состојки. Послужете со парче лимета, грејпфрут или лимон.

Хемигвеј коктел