Home ПИЈАЛОЦИ весели Идеално за периодов – Ледено чоколадно кафе

Идеално за периодов – Ледено чоколадно кафе

3204
G Natural

Состојки:

  • 300 мл ладно приготвено инстант кафе
  • 3 лажици чоколаден ликер
  • шеќер по вкус
  • чоколаден прелив
  • 6 коцки мраз
  • шлаг и додатоци за декорација

Подготовка:

Во висока стаклена чаша ставете ги коцките мраз и одозгора додадете ги кафето, шеќерот и чоколадниот ликер. Одозгора ставете шлаг и чоколаден прелив. Декорирањето може да биде по ваш вкус, со додавање стапче цимет, марачино цреша или пак чоколадни мрвици.

Кафе