Home ГОТВАЧ Хронично сте уморни? Ова е вистинскиот рецепт за вас

Хронично сте уморни? Ова е вистинскиот рецепт за вас

7846
G Natural

Поради задржувањето на токсините во организмот, постојано сме уморни и имаме проблеми со циркулацијата.
Со цел токсините да не се задржуваат во организмот, потребно е повремено да го „исчистиме“.
Се што ви треба е лук и црно домашно вино. Овој лековит пијалок ја чисти крвта, го отстранува вишокот на маснотии од организмот и го забрзува метаболизмот.
Состојки:

  • 12 чешниња лук
  • ½ литар црвено вино ( по можност домашно)

Подготовка:

Исчистете го лукот, исечкајте го на четвртини и ставете го во стаклен сад. Дададете го виното и добро затворете го садот (шишето).
Садот чувајте го две недели на светло (сончево) место. Секојдневно протресувајте го за да се измешаат состојките.
По две недели, процедете ја смесата и ставете ја  во ново стаклено шише.
Конзумирајте по една кафена лажичка, три пати дневно во период од еден месец.

Забелешка:

Ова е јак пијалок за јакнење на крвта и чистење на организмот, па поради тоа конзумирајте го со пауза од 6 месеци помеѓу два третмана.
Тимот на Хит Кујна Ви посакува добро здравје!

Рецепт против умор