Home ГОТВАЧ Еве како засекогаш да изгубите 15 килограми за само 6 недели

Еве како засекогаш да изгубите 15 килограми за само 6 недели

4392
G Natural

Избегнувајте ги ” белите ” јаглехидрати

Избегнувајте го секој јаглехидрат кој е или може да биде  бел. Така следниве хранива се забранети : леб, ориз, житарици, компири, тестенини, пржена храна и животинска храна.

Јадете ги истите неколку јадења одново и одново

Најуспешно кај оваа ефикасна диета е да се јадат исти неколку јадења одново и одново. Тие се поделени во 3 групи:
протеини :
жолчки и белки со едно цело јајце за вкус
пилешки гради или бут
телешко
свинско
мешункасти:
леќа
црн грав
пинто грав
зеленчук :
спанаќ
аспарагус
грашок
мешан зеленчук

Јадете колку што сакате од горните хранливи елементи, по 4 пати на ден
10:00 – појадок
13:00 – пладне
17:00 – помал втор ручек
7:30-21:00 – спортски тренинг
22:00 – вечера

Не пропуштајте ја спортската активност

Најважно е да одберете како ќе вежбате, за да ви биде пријатно. Секогаш исполнувајте определен час, најдобро е после работа. Оваа вежба е суштински дел од успешното намалување на килограмите.

Диета