Home ГОТВАЧ Експресно и вкусно: Намаз за палачинки и вафли

Експресно и вкусно: Намаз за палачинки и вафли

3294
G Natural

Состојки:

  • 100 грама путер
  • 100 грама печени лешници
  • 1 мала лажичка мед
  • Малку цимет

Подготовка:

1. 90 грама лешници сомелете ги во мелница, па додадете ги во путерот кој предходно сте го извадиле на собна температура.
2. Мешајте со дрвена лажичка додека состојките не се спојат во една смеса. Додадете го медот и малку цимет и измешајте.
3. Останатите лешници исечете ги на крупни парчиње и измешајте ги со смесата.

Пријатен апетит!

Вафли