Home ГОТВАЧ Домашен мајонез – готов за 10 минути

Домашен мајонез – готов за 10 минути

4178
G Natural

Состојки:

  • 2 јајца
  • 15 гр сенф
  • 300 млl масло
  • 1 лажичка шеќер

Подготовка

Сите состојки освен маслото се ставаат во блендер или се мешаат со миксер. Откако убаво ќе се измешаат се додава маслото и се миксира уште 2 минути.

Добар апетит!

Домашен мајонез