Home ГОТВАЧ здрава храна Брза диета – минус 5 килограми за само 3 дена

Брза диета – минус 5 килограми за само 3 дена

7824
G Natural

Прв ден :
Појадок – половина грејпфрут , еден тост, две лажици путер од кикирики, кафе или чај
Ручек – половина чаша туна, тост, кафе или чај
Вечера – две парчиња месо (било какво , но најздравите се пилешко и мисиркино ) ,  чаша ванила сладолед.

Втор ден :
Појадок – јајца, тост, половина банана
Ручек – шолја урда, тврдо варени јајца, 5 солени крекери
Вечера – две виршли, шолја броколи , половина чаша моркови, половина банана и чаша ванила сладолед

Трет ден :
Појадок – 5 солена крекери, парче сирење и мало јаболко
Ручек – тврдо варено јајце и тост
Вечера – шолја туна, половина банана и чаша ванила сладолед

Со оваа диета за три дена ќе се ослободите од вишокот на вода во телото , а со тоа се губи и телесната тежина . Диетата не се повторува често, па така вишокот килограми намалете го и преку редовни тренинзи и со здрава исхрана !

Диета