Home СОВЕТИ Војничка диета – изгубете 5 килограми за 3 дена

Војничка диета – изгубете 5 килограми за 3 дена

9459
SHARE

Прв ден :

  • Појадок – половина грејпфрут , еден тост, две лажици путер од кикирики, кафе или чај
  • Ручек – половина чаша туна, тост, кафе или чај
  • Вечера – две парчиња месо (било какво , но најздравите се пилешко и мисиркино ) , чаша ванила сладолед.

Втор ден :

  • Појадок – јајца, тост, половина банана
  • Ручек – шолја урда, тврдо варени јајца, 5 солени крекери
  • Вечера – две виршли, шолја броколи , половина чаша моркови, половина банана и чаша ванила сладолед

Трет ден :

  • Појадок – 5 солена крекери, парче сирење и мало јаболко
  • Ручек – тврдо варено јајце и тост
  • Вечера – шолја туна, половина банана и чаша ванила сладолед

Со оваа диета за три дена ќе се ослободите од вишокот на вода во телото , а со тоа се губи и телесната тежина .
Напомена: Диетата не се повторува често!

Диета