Home ГОТВАЧ Вкусна салата со пченка и сусам

Вкусна салата со пченка и сусам

9797
SHARE

Состојки:

  • 1 кеса замрзната пченка (500гр)
  • 40-50 гр сусам
  • 250 гр крем сирење
  • 200 гр павлака
  • сол

Подготовка:
Се вари кратко пченката. Сусамот се пропржува без масло. Оладените пченка и сусам се мешаат со крем сирењето и павлаката и се посолува по вкус .

Добар апетит!

Салата со пченка