Home ГОТВАЧ бабини рецепти Суви пипреки полнети со грав

Суви пипреки полнети со грав

4610
SHARE

Состојки:

  •  ореви
  •  лук
  • грав сварен
  •  неколку лути пиперки везени
  • зејтин
  •  сол

Подготовка:

Неколку суви, везени, лути пиперки,најпрво се подваруваат, потоа се потпекуваат. Потребно е да имате сварен грав по Ваш вкус, но најдобро е да е сварен што поедноставно,за да доминираат вкусовите од овој рецепт. Гравот се меша со истолчени лук, сол и ореви и со тој фил се полнат пиперките. Можете да додадете и исечкан магданос во филот,а за уште поубав вкус, прелијте ги со врел зејтин пред да почнете да ги јадете…

Добар апетит!

Грав