Home ПИЈАЛОЦИ здрави Пијалокот кој намалува по еден килограм на час

Пијалокот кој намалува по еден килограм на час

4251
SHARE

Во длабок сад ставете една краставица исечена на кругови, а потоа и парчиња од свеж лимон (нема да ја вадите кората).
Ставате 12 листови од нане и рендан корен од ѓумбир, околу 1 лажиче.
Врз сето тоа истурете 8 чаши вода. Измешајте добро и смесата ставете ја во фрижидер да преноќи.
Наутро можете да се напиете од пијалокот, но на гладно, за да има поголемо влијание врз организмот. Потоа почекајте еден час до појадокот, за да може да има ефект. Резултатите се инстантни. Уште по првиот час ќе се почувствувате за околу килограм полесни.
Самиот пијалок може да се консумира до два пати дневно. Нема да му наштети на организмот. Напротив – освен што ќе повлече доста од прекумерната тежина ќе го направи повеќе здрав и ќе го подобри имунолошкиот систем.
Тајната на овој пијалок е да го активира по исклучително силен и брз начин уринарниот систем, што во рамките на час води до соборување на околу килограм.
Обидете се и Вие!

Пијалок