Home ГОТВАЧ Оваа тридневна диета стана светска сензација

Оваа тридневна диета стана светска сензација

2554
SHARE

Оваа тридневна диета стана светска сензација поради неодоливите и брзи резултати.

Со оваа хранлива тридневна диета може да симнете цели 5 кг за само три дена  и тоа без да се подложувате на премногу глад.

И како секој режим на исхрана, најважно е да ги почитуваме строго принципите, за да постигнеме добри резултати.

Најосновното е да се внесуваат дневно помеѓу 800 и 1000 калории.

Во овие денови појадокот и кафето треба да бидат без шеќер, по можност да се јаде црн пченкарен леб и половина грејпфрут.

Ручеците треба да бидат печена риба или конзерва туна. Десертот повторно може да биде само кафе без шеќер, кој ќе служи како катализатор за апсорбирањето на хранливите материи од нашиот организам.

Вечерата може да биде од 80 грама чисто бело месо, по можност варено, приготвено на пареа или печење, но во никој случај пржено или во форма на колбаси, со гарнир зелена салата, а за десерт јаболко.

Многу важен услов е за време на оваа тридневна диета е да внесете многу течности, во форма на вода , незасладен чај или свежо исцедени сокови.

Диета