Home ПИЈАЛОЦИ здрави Отстранете го целулитот со помош на овој сок

Отстранете го целулитот со помош на овој сок

1556
SHARE

Испробајте го овој сок со грејпфрут кој ќе ви помогне да успеете во борбата со целулитот.

Благодарение на грејпфрутот ќе ги согорите вишокот маснотии, ќе ја подобрите циркулацијата на крвта, ќе го забрзате метаболизмот и ќе ги исфрлите токсините.

Потребни ви се само 4 состојки:

  • 1 голем грејпфрут
  • 2 портокали
  • ¼ лимон
  • Парче ѓумбир

Овошјето добро измијте го, излупете го и измиксирате го. Процедете и префрлете го добиениот сок во стаклено шише.

Пијте наутро по 1 чаша на гладен стомак или помеѓу оброците.

Грејпфрут