Home ПИЈАЛОЦИ здрави Народен лек за отстранување на шеќерот и вишокот на килограми

Народен лек за отстранување на шеќерот и вишокот на килограми

3136
SHARE

Состојки:

  • 2 стапчиња цимет
  • 1 пакетче каранфилчиња
  • 1,5л флаширана вода за која знаете дека е добар диуретрик (водата не смее да биде газирана)

Подготовка:
Во водата ставете го циметот и каранфилчињата. Оставете да стои 4-5 дена во фрижидер.
Секое утро земајте по 1 дцл од водата на празен стомак.
Кога ќе забележите дека имате вода уште за 4 дена, подгответе нова количина.
Потребно е да испиете 3 шишиња, па да направите пауза од 15 дена. По потреба повторете ја постапката.
Совет:
Овој народен лек е одличен за самалување на холестеролот и триглицеридите.

Народен лек

 

Извор: boza.mk