Home ГОТВАЧ Најефикасниот лек за топење на камен во бубрегот

Најефикасниот лек за топење на камен во бубрегот

4835
SHARE

Споделете го овој рецепт со своите пријатели на Фејсбук, се со цел што повеќе луѓе да дознаат за овој лек.
Состојки:

  • 250 гр. шеќер во прав
  • 0,25 л. природно маслиново масло
  • 250 гр. лимон со кора
  • 250 гр. корен од магдонос (мелен)
  • 250 гр. мед

Подготовка:

Добро измијте го лимонот, исечкајте го на парченца и сомелете го во блендер. Коренот од магдоносот излупете го, исечкајте го на парчиња и сомелете го како и лимонот. Во измелените состојки додадете го медот, маслиновото масло и шеќерот во прав и мешајте сè додека смесата не се изедначи потполно.

Консумирајте по една супена лажица од овој лек секое утро на празен стомак и секоја вечер пред да си легнете. Смесата потребно е да ја чувате во фрижидер во стаклено шише за да не ви се расипе.

За решавање на повеќето проблеми со песокот или камењата во бубрезите и жолчката потребно е да испиете две наведени мери, но не ги правете одеднаш за да биде лекот во добра состојба.

Неговиот состав има пријатен вкус и е здрав и за други намени, како борба против инфекции и бактерии. Важно е да се напомене дека за време на терапијата треба да пиете што повеќе течности.

Лек за камен во бубрег