Мелем за душа – витаминска грандиозна салата

Мелем за душа – витаминска грандиозна салата

280
СПОДЕЛИ

Состојки:
• Пола главица црвена зелка
• 2 моркови
• Кромид
• Праз
• Магдонос
• Маслиново масло
• Лимон
• Сол

Подготовка:
Со помош на Börner V5 PowerLine Сецко исецкајте ги зелката и морковите, па додадете го исецканиот кромид и праз. Прелијте со маслиново масло и посолете по желба. Салатата украсете ја со магдонос.
Во оваа салата, можете да додадете и ситно исецкано јаболко.
Совет:
За лесно, безбедно и прецизно сецкање на овошјето и зеленчукот, користете го сецкачот Börner V5 PowerLine Сецко како и Börner PowerLine рендето.

Новото издание на оригиналниот Börner V5 PowerLine Сецко содржи три прилагодливи додатоци кои нудат дури 10 различни опции за сечење.

nagradna