Home БЕБЕШКА ХРАНА КАША ЗА БЕБЕ: Грашок со телешко

КАША ЗА БЕБЕ: Грашок со телешко

2029
SHARE

состојки:

50 грама телешко месо,
100 грама сладок компир батат,
1 морков,
100 грама грашок,
половина лажица исечкан кромид,
1 чешне лук

hitkujna-grasok-so-telesko-sostojki

подготовка:

Убаво исчистете го и измијте го зеленчукот.. отпенете го и убаво сварете го телешкото месо.
Останатите состојки гответе ги на пареа околу 25 минути. Готовите состојки блендирајте ги заедно со месото. Додадете половина лажичка маслиново масло.

Кашата е готова за вашето бебе!

hitkujna-grasok-so-telesko