Home ГОТВАЧ гезме Идеја за велигденската трпеза – Полнети виолетови јајца

Идеја за велигденската трпеза – Полнети виолетови јајца

1564
SHARE

Еве една прекрасна идеја за вашата велигденска трпеза – Полнети лила јајца.

Откако ќе ги сварите јајцата, излупете ги, исечете на половина и извадете ја жолчката. Во посебен сад помешајте со малку мајонез, зачини по ваш избор.

Преполовените белки ставете ги потопени во сок од цвекло – оставете да остојат се додека не ја добијат нијансата која ја сакате. Потоа наполнете со смесата од жолчки и имате прекрасен декоративен изглед на вашата трпеза.

Среќни празници!

Виолетови јајца