Home ГОТВАЧ Чаша здравје – портокалов коктел

Чаша здравје – портокалов коктел

1112
0
SHARE

Состојки:

  • 4 кајсии
  • 1 портокал
  • 100мл минерална вода

Начин на подготовка:

Извадете ги семките од кајсијата и ставете ја во блендер. Исцедете сок од еден портокал и измешајте го со кајсијата. Потоа додадете минерална вода.

На здравје!

коктел

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here