Бурито – вкусен оброк за минутка

Бурито – вкусен оброк за минутка

4036
0
SHARE

Состојки:

  • 1 голема тортиља
  • Малку пржено пилешко
  • Половина домат
  • Зелена салата

Подготовка:

Загрејте ја тортиљата во микробранова печка.

Врз тортиљата ставете го прженото пилешко, доматот исечкан на тркалца и зелена салата.

Замотајте ја тортиљата и уживајте!

Бурито

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY